Swimming

All-FCIAC Regional Girls Swimming & Diving Teams Announced

All-East

  • Norah Hampford, Trumbull – 200 Medley Relay, 100 Back, 400 Free Relay
  • Lauren Walsh, Trumbull – 200 Medley Relay, 500 Free, 100 Breast, 400 Free Relay
  • Kristen Racicot, Trumbull – 200 Medley Relay, 200 IM, 100 Fly, 400 Free Relay
  • Jacqueline Dale, Trumbull – 200 Medley Relay, 200 Free Relay
  • Bridget Negron, Warde – 200 Free
  • Elizabeth Fletcher, Warde – 200 Free, 500 Free
  • Abigail Ripka, Warde – 200 IM
  • Kate Murray, Ludlowe – 50 Free
  • Mary Ryan, Warde – 50 Free, 100 Free
  • Caitlyn Dale, Trumbull – 100 Fly
  • Daniele Tanaka Sales, St. Joseph – 100 Free, 100 Breast
  • Rebecca Kushel, Warde – 500 Free
  • Lorlai Dale, Trumbull – 200 Free Relay
  • Lauren Clark, Trumbull – 200 Free Relay
  • Audrey Kehley, Trumbull – 200 Free Relay
  • Julia Stellato, Warde – 100 Back
  • Camilia Rosales, Trumbull – 400 Free Relay

All-Central

  • Riley Riebling, Ridgefield – 200 Medley Relay, 100 Back
  • Miranda Bonitatebus, Ridgefield – 200 Medley Relay, 200 IM
  • Hannah Seward, Ridgefield – 200 Medley Relay, 100 Fly, 100 Free
  • Emma Levine, Ridgefield – 200 Medley Relay, 50 Free
  • Rylie Giles, Ridgefield – 200 Free, 500 Free
  • Jessica Qi, Staples – 200 Free, 100 Free, 200 Free Relay, 400 Free Relay
  • Hannah Strauss, Staples – 200 IM, 200 Free Relay, 400 Free Relay
  • Ava Fasano, Wilton – 50 Free, 100 Back
  • Ella Alpert, Staples – 100 Fly, 200 Free Relay, 400 Free Relay
  • Virginia Hastings, Wilton – 500 Free
  • Sophia Mechanic, Staples – 200 Free Relay, 400 Free Relay
  • Morgan Saunders, Norwalk/McMahon – 100 Breast
  • Avery Newcomer, Wilton – 100 Breast
  • Alexandra Pereira, Norwalk/McMahon – Diving
  • Maddie Thomas, Ridgefield – Diving

All-West

  • Samantha Ennis, Greenwich – 200 Medley Relay
  • Meghan Lynch, Greenwich – 200 Medley Relay. 200 Free, 500 Free, 400 Free Relay
  • Caterina Li, Greenwich – 200 Medley Relay, 100 Fly, 100 Breast, 400 Free Relay
  • Sabrina Hobert, Greenwich – 200 Medley Relay, 400 Free Relay,
  • Payton Foster, Greenwich – 200 Free, 500 Free, 400 Free Relay
  • Maddie Haley, New Canaan – 200 IM, 100 Back
  • Victoria Liu, Greenwich – 200 IM
  • Natalie Ferranto, Darien – 50 Free
  • Annie Edwards, Westhill/Stamford – 50 Free, 100 Free
  • Annie Bingle, Greenwich – Diving
  • Hannah Chuckas, Westhill/Stamford – Diving
  • Hope Murray, Darien – 100 Fly
  • Kendall Luecke, Darien – 100 Free, 200 Free Relay
  • Maggie Sedlak, Darien – 200 Free Relay
  • Emily Kalvaitis, Darien – 200 Free Relay
  • Natalie Ferranto, Darien – 200 Free Relay
  • Olivia Golden, Darien – 100 Back
  • Sydney Jee, Greenwich – 100 Breast

The Ruden Report needs your support to avoid charging a subscription price for our work. Click here to make a contribution.